| Hírek : "Nincs szó NBIII-ról és amatőr Ferencvárosról" |
"Nincs szó NBIII-ról és amatőr Ferencvárosról"
2006.08.31. 19:11
Halálközelben a Ferencváros. Amatőrök közé kerülhet a Fradi. Csupán két kiragadott mondat a szerdai lapokból az FTC jövőjét illetően.
Tepszics Ignác mindezekre reagálva a 100%Fradi hetilapnak elmondta, a klubnál mindenki tisztában van azzal, hogy vannak gondok, de jelen helyzetben túlzottan ijesztőnek és megalapozatlannak tűnnek a fenti, FTC-vel kapcsolatos kijelentések. A cégvezető a színes hetilapnak beszélt a kialakult helyzetről.
- Valóban vannak ígéreteink a játékosok felé, amit jelen állás szerint úgy tűnik, hogy nem sikerül teljes egészében teljesíteni – mondta Tepszics a 100%Fradi hetilapnak. – A lehetőségeinkhez mérten igyekszünk eleget tenni a kifizetéseknek, de azt szeretném leszögezni, hogy a játékosok felé vannak kötelezettségeink, a hivatalos szervek felé nem, azaz nincs arról szó, hogy augusztus 31. lejártával a különböző helyeken azonnali eljárások indulnának a Ferencváros ellen.
Egyes lapok kizárásról, illetve amatőr bajnokságban induló Ferencvárosról írtak. - Ezeknek finoman szólva semmi alapja nincs. Egyrészt az önmagában nem állja meg a helyét, hogy esetleges gondok esetén időközben minket egy osztállyal lejjebb sorolnának, hiszen ezt semmilyen jogszabály nem írja elő. A másodosztályban például nincs is szükség licencre, így az nem vonható meg a Ferencvárostól.
Az utóbbi időben azért szerencsére tízmilliós nagyságrendben érkezett pénz a klubhoz. Ebből miért nem tudjuk kifizetni a játékosokat? - Valóban jöttek pénzek szponzori szerződésekből, bérleteladásból, jegybevételekből. Azt azonban nem vertük nagydobra, hogy az utóbbi időben folyamatosan törlesztettünk. Köztük az alkalmazottaknak vagy az utánpótlásban dolgozóknak, de voltak olyan lejárt tartozásaink is, amelyeket már nem lehetett tovább "tartani".
Miből fizethet esetleg a klub a játékosoknak? - Folyamatosan jönnek be pénzek a klubhoz. Például a jegybevételekből, vagy a külföldre eladott utánpótláskorú játékosok átigazolási pénzéből, de próbálunk új szponzorokat is a csapat mellé találni. Jó hír az is, hogy információink szerint az FIFA végre meghozta a döntését Huszti Szabolcs ügyében. Mint ismert, álláspontunk szerint a Metz komoly összeggel tartozik a Ferencvárosnak, amelyek sokat enyhíthetnének gondjainkon. Amelyeket leginkább az oldana meg, ha sikerülni megoldani a befektető-kérdést. Ez ügyben is számos tárgyalást folytatunk, bízunk abban, hogy ezek sikerre vezetnek. Folyamatosan azon vagyunk, hogy a kidolgozott válságtervek mentén, a gondok ellenére is működtetni tudjuk a klubot, éppen ezért érthetetlenek számomra azok a légből kapott információk, mely szerint amatőrök között, NB III-ban szerepelhet a Ferencváros a jövőben.
|